Feliratkozás:

Leiratkozás:

AMD Épített motorok világbajnoksága 2011

- 2011.09.06.

Magyar résztvevő nélkül zajlott le a VB idén Sturgis-ben, miután a legjobb magyar, a Top Notch Company (amúgy elismerésre méltón) csak bronzérmes lett a V4 Custom-on. A visegrádiak bajnokságáról győztesként a lengyel BT Choppers jutott ki.

Sok neves motorépítő képviseltette magát, de mint a gagyi amerikai filmekben szokott lenni, most is egy távolról érkezett idegen nyert. Ken Tabata, a Tavax Engineeringtől Osakából érkezett, motorja a Tavax 2011V pedig nem kevesebb, mint 3 és fél év alatt készült el.
Európai győzelme után itt 2. helyen végzett a Lamb Engineering Son of a gun névre keresztelt BSA-ja. A 3. helyre egy igen meglepő motor került. Az a meglepő, hogy semmi meglepő nincs rajta. Ráadásul motorozható is. Satya Kraus egy S&S Shovel blokk köré épített egyébként ízléses motort, bár ha addig élek is, mint a mocsári teknős akkor sem fogok rájönni, miért került fel a dobogóra.
És innentől hátrafelé jönnek az igazi érdekességek. A legletisztultabb és legfuturisztikusabb Sportster, ami valaha készült, méltatlanul csúszott le a dobogóról. Hasonló csalódást élhetett át a 5INI Motorcycles műhely, a múlt hónapban bemutatott Stargate csak a 6. lett. Az RK Concepts két motort is elhozott Sturgisbe, mégpedig a két legbetegebb, legdurvább építést, amit el tudtok képzelni. A dobogó első helyére esélyes motorjuk, az RK S csak az 5. lett.